Optima 08

Anasayfa > Optima 08

Optima 08

Albert Genau’dan Cam Balkon Ekonomisi
Statü Optima

“Statü Cambalkon” markası, Albert Genau’nun, ekonomik cam balkon sistemlerinin markasıdır. Piyasadaki standart cambalkonların yerine, Albert Genau tasarımına ve garantisine sahip olmak isteyen, ancak uygun fiyat arayan kullanıcılar için hazırlanmıştır.

Siz de;eğer,yaptıracağım cam balkon ekonomik olsun ama kaliteden de ödün vermeyeyim, hem markalı hem de garantili olsun diyorsanız, sizin için doğru tercih Statü Optima.

Cam Balkonu

Açıp Kapatmak Çok Kolay

İple ve zincirle uğraşmadan cam balkonunuzu kolayca açıp kapatın. Konfor Kilit pencere kadar güvenli ve kapalıyken gizlinen kol tasarımı ile estetik bir görüntü sağlar. Kol sistemi için gerekli dikey profilin kalınlığı minimum, yalıtımı maksimum düzeyde tutulmuştur. Daha fazlası için kısa videomuzu izleyin. Standart kilit zincirli olup, konfor kilit opsiyoneldir. Konfor kilit istediğinizi lütfen bayimize belirtiniz.

Optima için 14 NEDEN

Tiara 08 - Tiara10

Gizli Su Tahliye Sistemi

Optima, alüminyum profilleri, birincil alüminyum hammadde ile üretilir, içinde hurda katkılı hammadde bulunmaz. Sistemin taşıyıcı profilleri, kendinden su tahliye kanalına sahiptir. Böylece, kanalda yer alan su, içeriden profil dibine alınarak, oradan tahliye edilmektedir.

Tiara 08 - Tiara10

Kasa Profili

Taşıyıcı profilin taban genişliği 42 mm, yüksekliği 61 mm’dir. Kasa profilinde, cam kanatların toplandığı yer, plastik lamalar sayesinde, kapalı kutu formuna getirilir. Böylece, ağırlıktan kaynaklı taşıyıcı kasa profilinin ağzı açılmaz.

Tiara 08 - Tiara10

36 mm Çelik Teker

Sistemin taşıyıcı teker takımlarında kullanılan rulmanların, tüm bileşenleri ile (dış bilezik, iç kovan, bilye) çelik malzeme kullanılarak üretilmiştir. Sistem 4 adet altta, 4 adet üstte olmak üzere, toplam 8 adet taşıyıcı tekere sahiptir. 36 mm çapında olan her bir teker, sessiz ve konforlu hareket için cam takviyeli polyamid malzeme ile kaplanmıştır.

Tiara 08 - Tiara10

Kanat Profili

Profilin cam yanakları tırnaklı dokuya ve her bir yüzey için 22 mm yüksekliğe sahiptir. Kanat profili eteklerinde suyu tahliye kanalına ve dışarıya atacak şekilde damlalık tırnakları bulunmaktadır.

Tiara 08 - Tiara10

Görünmez Tahliye Delikleri

Doğru ve kesintisiz su tahliyesi sağlamak amacı ile profil dış yüzeyi su tahliye bölümü kendinden gölgeli formdadır. Su tahliye delikleri en az 5 mm uçlu matkap ile orijinal yatak içinden profile görsel zarar vermeyecek şekilde açılır.

Tiara 08 - Tiara10

Açılı Birleşim Lameli

Açılı ve yay balkon uygulamalarında, kasa profillerinin birleşimlerinin düzgün ve sağlıklı olması amacıyla, profil tabanında, her açıya uygun, açılı birleşim lameli kullanılır. Bu lamel setskur ile sabitlenir, su izolasyonu açısından vida kullanılmaz.

Tiara 08 - Tiara10
Tiara 08 - Tiara10

Damlalıklı Profil

Taşıyıcı kasa profili üzerindeki su tahliye kanalı, tabanda içerde kullanılırken, tavanda dışarıda kullanılarak suyu içeriye almayacak damlalık özelliği sağlanmaktadır.

Tiara 08 - Tiara10

Ay Parça Kilitleme Sistemi

Sistemin çıkış kolu, katlanabilir özelliktedir. Böylece, sistem, perde, stor perde gibi uygulamalara izin vermektedir.

Tiara 08 - Tiara10

Sızdırmazlık Pulları

Kasa profilinin zemine sabitlendiği bölümlerinde profilde yer alan vida deliklerinden alt duvar içine su sızıntılarını önlemek amaçlı vidaların altlarında, özel plastik sızdırmazlık pulları kullanılır.

Tiara 08 - Tiara10

Ay Parça Kilitleme Sistemi

Panellerin açma-kapama sırasında sarkmaması için, ay parçalı kilitleme sistemi kullanılmıştır.

Tiara 08 - Tiara10

Optima Tam İstediğiniz Gibi…

Markalı Garantili Ekonomik

Tiara 08 - Tiara10

İster Şeffaf İster Alüminyum

Camlar yan yana geldiğinde ara boşluk standart olarak plastik şeffaf “H” fitiller ile kapatılır, isteğe bağlı olarak, bu boşluklar için özel olarak tasarlanmış, alüminyum fitiller de kullanılabilir.

Tiara 08 - Tiara10

8 mm Temperli Camlar

Camlar, 8 mm kalınlığında temperli camlardır. Kullanılan camlar, Şişecam yetkili üretici bayilerinden tedarik edilir.

Tiara 08 - Tiara10

2 Yıl Sistem Garantisi

Sistem her türlü üretim, malzeme ve montaj hatalarına karışı montaj tarihinden itibaren 2 (iki) yıl süre ile garantilidir.

Tiara 08 - Tiara10

İzolasyon

Kanat profilleri uç kapakları tüm açılarda etkin birleşir, izolasyon fırçaları kapak uçlarına kadar gelir..

Etiketler

0.03 sn.